КІБО-ФІТНЕС – ХОРЕОГРАФІЯ ЧИ ЄДИНОБОРСТВА?

13.02.2018
o.fomina

Зазвичай всі любителі танцювати обирають фітнес-програми з елементами хореографії. Однак все частіше сучасний фітнес-простір поповнюється напрямками з використанням бойових мистецтв. Сьогодні розповімо про Кібо-фітнес, де елементи східних єдиноборств виконуються під ритмічну музику.

Кібо-фітнес являє собою високоінтенсивне кардіо і сприяє зростанню сили й витривалості, тренує гнучкість і координацію рухів, допомагає ефективно спалювати зайвий жир. І що найцікавіше – на кожному тренуванні, завдяки поєднанню ударів, базових кроків аеробіки та силових вправ використовуються всі групи м’язів.

Про те, як в одному тренуванні можна з’єднати такі різні елементи розповідає Бондар Олег, Персональний тренер тренажерного залу, інструктор групових програм, сертифікований тренер TRX.

1. Олег, як Ви познайомилися з Кібо-фітнесом і чим він, на Ваш погляд, відрізняється від інших напрямків?

Познайомився з Кібо, ще його називають тай-бо або комбат фітнес, на початку своєї тренерської роботи в фітнесі, коли працював з підлітками. Але бажаючи підвищувати свій рівень майстерності поступово перейшов на дорослі групи. Скажу одразу, це любов з першого удару. Стільки адреналіну, емоцій я ніде не отримував, як на Кібо. Саме це відрізняє Кібо-фітнес від інших напрямків, після тренування не залишається ніяких ознак негативу, злості, все йде в процесі заняття. Музика, ритм, удари ногами-руками, всілякі комбінації – це кайф.

2. В принципі, як давно Кібо-спорт з’явився в Україні й наскільки популярний в даний час?

Кібо – відносно нова фітнес-система, розроблена в кінці ХХ століття американцем Біллі Бленкс. Саме він перший запропонував поєднати ударні елементи ногами й руками зі східних єдиноборств із сучасною аеробікою під ритмічну музику. Така собі програма 2 в 1 вийшла дуже ефективною в навантаженні на всі групи м’язів і швидко набула свою популярність в європейських країнах і в США. Назвали новий фітнес напрямок – тай-бо (комбат, Кібо).

В Україні Кібо зайшов в середині 2010-х, з того часу дуже виріс в пізнаваності та зараз без нього не обходяться практично ні в одному фітнес-клубі. Однак не варто плутати Кібо з танцювальними класами, попри те, що заняття і там і там проходять під ритмічну музику в Кібо все-таки превалюють ударні й силові рухи.

3. Чи є обмеження / протипоказання до занять Кібо-фітнесом? І кому він, навпаки, показаний?

Ні вік, ні рівень підготовки в принципі не настільки важливі для того, щоб спробувати свої сили на тренуваннях Кібо. Звичайно будьте готові до того, що на перших порах утримувати потрібний темп вам може бути досить-таки складно. Проте, як показує мій досвід, вже через пару-трійку тижнів ви звикнете, навчитеся правильно дихати при виконанні тих чи інших вправ і результат не змусить себе чекати. Однак я б не рекомендував займатися, якщо є проблеми з серцево-судинною системою, суглобами (тому що дуже велике навантаження йде на колінний і гомілковостопний суглоби) і людям з варикозним розширенням вен. Всі інші, будь ласка, якщо хочете отримати масу задоволення, адреналіну й скинути зайві кг, тоді вперед.

В нашому клубі Ви можете примірити на себе заняття Кібо кожної п’ятниці об 11:00.

популярне
Фітнес
Детальнiше
SUP-тури
Детальнiше